Kalifornia

 
Cesta v apríli 2004
San Francisco
Hlavné mesto Sacramento
Northern Gold Country - Zlatá horúčka
Owens Valley a Bodie Ghost Town
Route 66 - Roys Cafe and Motel
Reštaurácia v púšti a mestečko Baker
Fotoalbum
Cesta v marci 2001
Hlavná stránka
Púšte a Joshua Tree NP
Highway 1, Big Sur a Hearst Castle
Národný park Sekvojí
San Francisco
Las Vegas, NV
Grand Canyon, AZ
Fotografie ma nepotešili
Juhozápad USA 2002 - 2004
Východné pobrežie USA

Linky:
rezervácie ubytovanie, autá ai.
Lonely Planet Guide - USA
Alamo Rent a Car
Národné parky - USA

foto a text: Vlado Branko
URL:  www.vlado.branko.eu
e-mail:
hjem domov

Fotografie ma nepotešili

Do Kalifornie som išiel s novou značkou filmov a novým fotoaparátom. Jeden film som už z nového fotoaparátu videl, ale len na jednom obrázku som si všimol, to čo sa stalo rozhodujúcim negatívnym faktorom fotografií z Kalifornie. Minulý rok sme boli s Erikou na potápačskej výprave loďou v Chorvátsku. Obrázok lode som urobil plávajúc vo vlnách na otvorenom mori rukou, trčiacou z mora. Loď vyšla výborne, ale sťažeň tam nebol celý. Podľa okolností sa mi to však zdalo normálne.
 

Pomerne drahý a nový fotoaparát sa volá Voigtländer Bessa s kvalitným objektívom 25 mm / 4.0. Film, Agfa 50 Professional, ma celkove potešil. Nuž ale čo to pomôže, keď mi fotoaparát odrezal hlavy ľudí, koruny paliem, pletenicu elektrického vedenia a stĺpu v historických uliciach San Francisco, či vrchol kopca v krajine.

Jeden priateľ - kameraman mi povedal: veď to musíš vedieť, že medzi obrazom v hľadáčiku a výslednou fotografiou musí byť rozdiel!! Áno, ale už na škole sme filmovali s hľadáčikovou kamerou, viacero rokov som používal starší, kvalitný fotoaparát s hľadáčikom, nikdy to nebola taká veľká odchýľka!

Veľmi ma to mrzí.

Kameru si možno pozrieť na nasledovnej stránke firmy Voigtländer: otvorte stránku, kliknite Produkte, potom Classic Collection a nakoniec Bessa L
do koľajničky na blesk ide ten nešťastný hľadáčik

 

Upravené v júni 2001
copyright 2000-2010 © Vlado Branko